Heavy Cardboard prezentuje nowości Winsome Games

Tak jest, nie mylicie się, zaledwie kilka dni temu dostaliście newsa o tym co będzie w tegorocznym zestawie Winsome Games, a tymczasem niektórzy szczęściarze mogą się już pochwalić swoim zestawem. Spokojnie, spokojnie, nie dzwońcie jeszcze do mnie i nie umawiajcie się na granie ;), bo na razie gry lecą głównie do recenzentów, dla nas, na starym lądzie, Winsome Games ma 80 zestawów przygotowanych  do odbioru w Essen (w październiku).

Czy warto? Nie wiem, taki zestaw 3 gier kosztuje niemałe pieniądze, ale czasami okazuje się, że właśnie jedna z gier z takiego zestawu jest rewelacyjna i (jak się pewnie domyślacie) ma szansę na zostanie białym krukiem. A czasami nawet (jak stało się to z Paris Connection) licencję na grę kupuje duży wydawca.

W każdym razie wczoraj Edward z Heavy Cardboard prezentował tegoroczny zestaw, jeszcze filmu nie widziałem, więc nic nie mogę zdradzić. Ale powiem tylko, że o Winsome Games dyskutowali w ostatnim odcinku (117-tym) goście z The Good, The Board, and The Ugly i naprawdę warto go posłuchać. Większość rozmów dotyczy 18xx, tak z 80%, więc, hmm, miłego słuchania i oglądania 😀

3 thoughts on “Heavy Cardboard prezentuje nowości Winsome Games”

 1. Taki los – to jest “wydanie mainstream’owe” – spotkało więcej ich gier. Co najmniej kilka wydało Queen Games, a być może jakby dobrze poszukać, to i inne by się znalazło. Wymienić tu można chociażby:

  1. 2002, Locomotive Werks (https://www.boardgamegeek.com/boardgame/3828/locomotive-werks),
  2. 2007, Chicago Express, org.
  Wabash Cannonball (https://www.boardgamegeek.com/boardgame/31730/chicago-express)
  3. 2008, German Railways, org. Preußische Ostbahn (https://www.boardgamegeek.com/boardgame/35285/german-railways),
  4. 2009, Kansas Pacific (https://www.boardgamegeek.com/boardgame/43365/kansas-pacific),
  5. 2010, Paris Connection, org. SNCF (https://www.boardgamegeek.com/boardgame/75358/paris-connection).

  Co ciekawe, pozycje 1, 3 i 4 tworzą tak zwaną Queen Iron Horse Collection (https://www.boardgamegeek.com/boardgamefamily/27686/queen-iron-horse-collection). Zupełnie nie wiem, czemu pozycje 2 i 5 nie.

 2. Pingback: 3 nowe tytuły od Winsome Games sprzedane w ciągu godziny! – 18XX

 3. Pingback: Nakład wyczerpany w 10 minut! – 18XX

Leave a Reply