Czasopismo o 18xx? Niestety ostatni numer wydano 15 lat temu…

Przeglądając różne strony na BGG dotyczące osiemnastek, natrafiłem na całkiem ciekawą informację. Otóż, za wielką wodą był taki czas, że ukazywał się drukowany magazyn dla miłośników gier kolejowych, głównie osiemnastek 🙂
Nazywał się Rail Gamer, miał podtytuł ‘The Magazine for Train Enthusiasts’ i był kwartalnikiem wydawanym w latach 1997-2002. Łącznie zostało wydanych 17 numerów.

Co ciekawe, na eBay można kupić 3 numery tego magazynu, tylko ceny niestety są zabójcze: Numer 1 – 150$, Numer 2 – 125$, Numer 6 – 95$.

Czasy się zmieniły, magazyny papierowe odchodzą powoli do lamusa, choć jak spojrzy się na społeczność osiemnastkowiczów za oceanem, to chyba nie do końca 😉 Wystarczy wspomnieć, że największym źródłem informacji o osiemnastkach jest chyba zamknięta, mailingowa grupa na Yahoo (link znajdziecie na podstronie ‘Polecamy’).

Nasz blog jest chyba w skali światowej nowoczesnym ewenementem w tej kwestii 😉

<<Link do strony magazynu na BGG>>

2 thoughts on “Czasopismo o 18xx? Niestety ostatni numer wydano 15 lat temu…”

  1. Kurcze, a najlepsze jest to że informacje w tych magazynach nic a nic się nie zestarzały 😉

  2. Jeśli magole pytasz między wersami czy ktoś by kupował taki magazyn jakbyś miał zamiar go wydawać to wiedz że ja chętnie 🙂 Kurier Planszowy to porażka na całej linii (i pewnie 3-ci numer tego ne zmieni) więc Ty wbiłbyś się z czymś ciekawym! Trzymam kciuki 😀

Leave a Reply